Šeimos vertybės

Šeimos vertybės apibūdina vertybes, kurias teigia natūrali šeima ir kurios yra neatskiriama šeimos dalis: heteroseksualumas, ištikimybė santuokoje, pasiaukojimas vaikams, pagarba savo gyvenimo planui. Visa kita, kad neįeina į šias vertybes, prieštarauja šeimos vertybėms ir laikoma pritarimu paleistuvavimui.

Paleistuvavimas – tai seksualinės „laisvės“ pasirinkimas, užuot pasirinkus įsipareigojimą šeimai, ir apima visas seksualinių iškrypimų formas. Sanguliavimas (seksualiniai santykiai nesusituokus), neištikimybė (seksualiniai santykiai, pažeidžiant santuokos įsipareigojimus) ir kitos seksualinio elgesio formos, įskaitant homoseksualumą, kraujomaišą, pedofiliją ir pan. yra paleistuvavimo formos.

Paleistuvavimas daro didelę žalą žmogui ir aplinkiniams, tuo tarpu ištikimoje santuokoje partneriai patiria didesnį pasitenkinimą, sveikatą, saugumą ir laimę – tiek jie patys, tiek jų vaikai.

Didėjančio paleistuvavimo neigiamas poveikis visuomenei apima epidemiškai plintančias seksualiniu būdu perduodamas ligas, griūvančius tarpusavio santykius, padidėjusį nusikalstamumą, prievartavimus, psichinius sveikatos sutrikimus, visiškai neveiksmingą socialinės gerovės sistemą bei daugybę kitų problemų.

Šias problemas tam tikru laipsniu patiria ir į šeimą orientuotos visuomenės, tačiau šeimos vertybės yra priešnuodis paleistuvavimo nuodams.