Žemyn einanti spiralė

Seksualinio piktnaudžiavimo, kaip socialinės normos, įvedimas neišvengiamai sukelia žemyn einančią spiralę kultūroje. 1950 m. nekalto, pramoginio sekso ištroškusiems jauniems studentams vyrams buvo parduota idėja, kuri sukūrė nekuklių ir ieškančių seksualinių nuotykių jaunų moterų „rinką“, kurios savo ruožtu padėjo įteisinti moteriško paleistuvavimo idėją. 1960 m., kai nekuklumas ir palaidumas tapo priimtinas kai kurioms moterims, spaudimas priimti šį elgesį padidėjo visoms moterims, kadangi tik tokiu būdu buvo galima konkuruoti dėl vyrų dėmesio.  Jaunų ir santuokinio amžiaus moterų asmeninės vertybės ir moralė buvo paveikta sekso prisotintos pop kultūros.

Moterų įėjimas į seksualinės „laisvės“ pasaulį sukūrė daugybę socialinių poreikių: „išsivadavimas“ iš lūkesčių dėl santuokos ir vaikų (feministinis politinis judėjimas), kontracepcija pagal poreikį, abortas pagal poreikį ir galiausiai skyrybos „be kaltės“ (skyrybų įstatymų liberalizavimas 1970 m.).

Šios politikos rezultatas – gėjų tikslo pasiekimas, kuris buvo išreikštas Kinsey mokymuose: augantis santuokos denormalizavimas ir nemažėjantis seksualinio palaidumo normalizavimas. Statistiniai duomenys 1998 m. parodė, kad skyrybų skaičius nuo 1970 m. iki 1996 m. išaugo keturgubai, tuo tarpu kartu gyvenančių porų, kurios niekada nebuvo susituokusios, skyrybų skaičius išaugo daugiau nei dvigubai.

Šių dramatiškų pokyčių pašalinis poveikis yra nusikalstamumo paaštrėjimas (ypač žiaurių nusikaltimų), seksualiniu būdu plintančių ligų daugėjimas, psichinių ligų ir chroniško šiurkštaus elgesio plitimas. Šie poveikiai paprastai randami pas žmones, kilusius iš nestabilių namų.

Šiandien mes susiduriame su dar didesne socialine degradacija. Stebime moraliai susipainiojusius 1960-ųjų kartos atstovus, kurie įrodinėja, kad santuoka gali teisėtai apimti homoseksualias sąjungas, plačią jų viziją dėl seksualinio elgesio, apimančią seksą tarp vaikų ir netgi tarp suaugusiųjų ir vaikų.

Yra ir kitos pasekmės laisviems žmonėms, kai vidinės moralinės ribos yra nuvertinamos, o savęs patenkinimas yra išaukštinamas. Tokia žemyn einanti spiralė, apimanti moralinį, politinį ir dvasinį tautos gyvenimą, gali baigtis socialine katastrofa, jei nebus stiprinama moralė, užtikrinamas jos progresas.